Якщо вже стаєш політиком – то вже мусиш бодай раз (як правило – значно більше) наробити якоїсь дурні. InfA продовжує стежити за здобутками українських «слуг народу» в царині дурисвітства і підготувала чергову п’ятірку їхніх бздурів.

5 місце: в Інтернеті часто з’являються фотожаби з підписами на кшталт «варту склав – варту прийняв». Так ось і про вже колишню голову Нацбанку України Валерію Гонтарєву можна сказати так само – «варту склала». Свій останній виступ вона провела у стилі вояка-героя, що своє відслужив. Тих, хто залишається працювати, вона пафосно назвала «спартанцями» і закликала їх… берегти.

«Головна порада – не упустіть нову команду НБ, тримайтеся міцно за наших 500 спартанців. Ця нова структура НБ – реальна основа незалежності. Тепер ніхто не зможе приймати в банку рішення одноосібно», – заявила чергова «берегиня» вітчизняного банківського сектора, остаточно доведеного до ручки.

4 місце: його забронювала за собою пані Савченко – постійна учасниця нашої «п’ятірки дурощів». Вона щотижня влучно потрапляє у курйозні ситуації, а інколи й створює їх. І хоча цього разу вона небезпідставно заявила, що «Євробачення» в Україні є «тошнотним», реакцію на цей фізіологічний рефлекс Надя продемонструвала цілком у дусі більшості наших любих нардепів – вона, бачте, вирішила втекти на час цього конкурсу фріків… до Індії. Ба більше, і свій день народження хоче відсвяткувати не на Батьківщині. Ну що ж, хто-хто, а політичні вершки в Україні завше легко тікали світ за очі з рідних пенатів. Головне – встигнути повернутися на час виборчої кампанії, позахищати народ і забезпечити собі продовження «дольче віти».

3 місце: освіта стає геть не обов’язковою, коли в тебе є грубі гроші. Нещодавно журналісти дізналися, що в людини, яка посідає місце заступника мера Києва, відсутня вища освіта, точніше, вона є, але, як кажуть у народі, куплена за сало. Виявляється, що у бакалаврський диплом Володимира Бондаренка у ЛНУ ім. Івана Франка є підробленим. Відтак на підставі намальованого за гроші папірця про освіту він отримав ступінь спеціаліста вже в Київському національному університеті ім. Шевченка. Дивно, що не встиг захистити докторську – людина-то явно небезталанна…

2 місце: вкотре дивує своєю, сказати б, неповною адекватністю ватажок «ДНР» Захарченко. На прес-конференції, приуроченій до 9 травня, глава бойовиків привітав усіх з «Дньом пабєди», а потім раптом вирішив поділитися сімейною історією про свою прабабцю.

«Моя прабабуся по лінії батька в 1941-му потрапила в полон, медсестра. Пройшла Бухенвальд, Освенцим і Рейк’явік. У Рейк’явіку була звільнена американцями…».

Вам не здалося – саме Рейк’явік, столиця Ісландії! Хоча Ісландія, що в Другій світовій була нейтральною державою, явно не сильно змахувала на ще один концтабір. Але то таке. Либонь, після чергового замаху перехвилювався.

1 місце: далеко не вперше український міністр закордонних справ стає мішенню для насмішок користувачів соцмереж. Авжеж, важко уникнути подібного з такою курйозною поведінкою.

Як кажуть, людину зустрічають за одежею. Ось і пана Клімкіна зустріли в Білому домі саме так – і посміялись над його клоунським костюмом. Якоюсь модною тенденцією стає для вітчизняних політиків обирати на міжнародні зустрічі піджак на розмір менший, штани – навпаки, із запасом, а загальний фасон такий, щоб аж кричав щось на кшталт «Дайте грошей!».

Можливо, саме через такий зовнішній вигляд українського міністра Трамп неоднозначно повівся із дипломатичним представником України. Увагу привернула різниця в позах, жестах та емоціях Президента США по відношенню до Клімкіна і до його російського колеги Лаврова. Наш дипломат більше був схожий на офіціанта, що приймає замовлення.

Ну, а що поробиш, коли всю зовнішню політику нашої влади можна сформулювати коротким «Кушать подано!»…

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттут, туттуттуттуттуттут тут і тут.