Хтось гадав, що цього тижня курйозів не буде? Але ж без цього наші «слуги народу» жити не вміють. InfA стежила за цим та підготувала чергову п’ятірку дурощів вітчизняного політикуму.

5 місце

Розпочнемо з «Оди радості й захоплення» на адресу нашої нелюстрованої судової системи, яка минулого тижня, здається, переплюнула сама себе. Вітчизняна Феміда продемонструвала такі довгі руки, що, виявляється, вона і мертвого з могили може дістати!

Отже, Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області минулого тижня викликав на своє засідання… ліквідованого ще минулого року кривавого бойовика на прізвисько «Гіві». В тексті повістки зазначено, що «полковник «ДНР» звинувачується у створенні терористичної групи, підготовці та веденні агресивної війни, викраденні людини та порушенні законів війни». А далі – найкумедніше: наш суворий, але справедливий суд грізно попереджає покидька – якщо той не з’явиться на засідання чітко 5 квітня, то справу буде розглянуто без нього! Напевно, «Гіві» місця собі не знаходить там, де він зараз, і просто-таки мастить собі голову маргарином – як же потрапити до суду?! Не можна ж ображати суд неповагою!

Погодьтеся, цей маленький епізод прекрасно характеризує загальний стан справ із владою в державі.

4 місце

Країну захопила нова мильна опера в режимі реаліті-шоу. За Надею та її гіркою долею стежать мільйони, тож скоро її життя почне нагадувати відомий фільм «Шоу Трумана».

Ось зараз, наприклад, актуальна тема у користувачів соцмереж – куди влада спровадить Савченко відбувати покарання? Припущень багато, але ось найдотепніші:

варіант 1. У Качанівську колонію;

варіант 2. У Павлівську психіатричну лікарню;

варіант 3 (найоригінальніший). Наздоганятиме в космосі автомобіль Ілона Маска.

3 місце

А «ДНР» тим часом усе більше стає схожою на «матушку Расєю». Так, «генералісимус всєя ДиНиРи» пан Захарченко взяв приклад із самого Путіна і провів «пряму лінію з народом Донбасу».

Під час дійства Іскандер Войовничий повідомив багато цікавих речей. Наприклад, пояснив плебсу, чому, фігурально висловлюючись, Рим зазіхає на їхню волелюбну країну. Виявляється, Донбас є головною мішенню Америки! І знаєте, чому? Ніколи не здогадаєтеся, бо світова закуліса вміло ховає свої плани, але не від пана Захарченка. Цей розгадав задумку ворога – занадто багато гарних дівчат у фейковій «республіці» проживає! Ну, і ще зовсім трохи проклятих буржуїв цікавить їхнє безцінне вугілля.

Так і є: кожен американець спить і бачить, як узяти собі за дружину дамочку, що десь на Нью-йоркщині буде палко викрикувати «Слава Наваросії!», а ще заграбастати дві-три нелегальних копанки. Ото життя!..

https://twitter.com/i/web/status/978680555565912064

2 місце

Позаяк пан Кольт досі не зробив усіх без винятку наших громадян, включаючи владу, рівними, кволе громадянське суспільство не має дієвого способу звернути увагу влади на буденні проблеми. Тому українці вдаються до старих-добрих анекдотів про політиків та фотожаб, наївно сподіваючись, що такий надто інтелігентний інструментарій може пробити броню мешканців вітчизняного політичного Олімпу.

Ось і прихід схожої на справжню весни навіяв спогади про «покращення» від цілого мера столиці Віталія Кличка. Як кажуть, сніг зійшов разом з асфальтом… А мер міста й далі щедро сипе перлами й зміцнює – ні, не дорожнє покриття – власну репутацію рідкісного красномовця. Залишається тішитися одвічними мемами щодо доріг і дурнів.

1 місце

Що робити, коли назву партії якось склепав, а на основну концепцію фантазії вже забракло? Майстер-клас у питанні партійного будівництва «з нуля» і «під ключ» дає пан Добкін-старший. Хто-хто, а він має повне право повчати загал, адже, як зараз модно казати, має власний успішний кейс. Нещодавно він створив свою партію, гм-гм… «Християнські соціалісти». І ось рецепт успіху: у «школі помічника народного депутата» запускаєте конкурс – написати есей, де доступно розповісти іншим членам партії, що ж таке «християнський соціалізм». І призи достойні – грошова винагорода, безкоштовний обід у компанії з Добкіним (оце, либонь, утіха, особливо якщо до старшого ще й молодший братик іде в причепі!), і головне – працевлаштування.

От вам і дурний-дурний, і «нємножечко по-дебільному напісано»! Який вдалий лайфхак – школярів зі студентами використати в ролі політтехнологів, а згодом ще й трохи зекономити на виборчій компанії. А що – зайва копійчина ніколи не завадить, особливо з такими нагальними потребами, як у цих двох достойників…

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.