Що не тиждень – то черговий привід посміятися зі «слуг народу» та дивовижної неадекватності чиновників і всіляких високопосадовців. InfA презентує чергову п’ятірку дурощів вітчизняного політикуму за цей тиждень.

5 місце

А ви вже знаєте, як плідно попрацював уряд за два роки? Якщо ні – невідкладно перевірте почтову скриньку.

Уряд Володимира Гройсмана вирішив з розмахом відзначити непересічну дату – другу річницю своєї бурхливої реформаторської діяльності. Один із інструментів донесення інформації про цю грандіозну подію – розпихати всім киянам газету з хвалебними матеріалами про себе, незрівнянних. Взірець жанру під назвою «Спецвипуск про уряд. Уряд звітує» надрукували накладом аж 3 млн примірників. А це, щоб ви розуміли, майже дорівнює населенню столиці.  Адже як іще кожен дізнається, які прекрасні пан Гройсман і його команда?

Скільки це вартувало – невідомо. Але то й неважливо, бо нащо скромничати, якщо таке «гуляння» – за державні гроші!

4 місце

45-літній холостяк з вилами Олег Ляшко освідчився своїй цивільній дружині. Усі ЗМІ вже встигли розповісти, як майже 20 років бідна Росіта чекала на цей незабутній момент. Проте далеко не всі поцікавилися, навіщо так радикально і чому саме зараз Ляшко збирається зіграти весілля?

Відповідь, як видається, така: незадовго до виборів наш парубок прагне репутацію свою покращити. Як відомо, багато років Інтернетом гуляють різні матеріали на цю тему, як от скандальне відео допиту в прокуратурі, датоване 1993 роком. Та й за останній рік Ляшко провів підозріло багато часу зі студентом на ім’я Даніель. А з кумом Юрієм Ляшко об’їздив півсвіту і не встидався публічно цілуватися.

Одним словом, гірка правда така, що в нашій країні поки що добродієві з настільки неоднозначною репутацією президентом стати важче, ніж Трампу – президентом США. Тому й таке вчасне та технологічно грамотне весілля. Щиро бажаємо щастя, особливо всім потенційним виборцям пана Ляшка!..

3 місце

У нас заведено не любити владу. А чи замислювався хтось, як тяжко нашим політикам живеться? У них же надскладна задача – і від народу приховувати свої статки, і, водночас, встигнути перед своїми друзями та колегами похизуватися новим «Луї Вітоном» чи «Мерседесом». Поєднати непоєднуване, так би мовити. І ось знайшовся той герой, що полегшить невимовно тяжке життя вітчизняних «слуг народу».

Олександр Мангул готує законопроект, що дозволить засекретити персональні дані чиновників за однієї простої умови – з’їздити в зону АТО. І до ворожки не ходи – воювати наші державні мужі там не будуть, сховаються під бушлатом якогось полковника, поки пересічні громадяни ризикуватимуть життям на передовій. І як тут знову не згадати безсмертну фразу одного небезсмертного пана: «Оценітє красоту ігри!». Це ж треба – така елегантна турбота про найбільш малозахищені верстви трудового чиновництва!

2 місце

«Розумники» в Міністерстві охорони здоров’я вирішили, що замало реформ для покращення медицини в Україні  – і дали медикам ще кілька слушних порад.

Так, на офіційній сторінці МОЗ лікарям рекомендують уважно переглянути популярні американські серіали, такі як «Доктор Хаус», «Клініка», «Анатомія Ґрей» та інші. Мовляв, це необхідно кваліфікованому медичному працівнику, адже ці серіали сповнені медичних термінів, а також дають приклад того, як потрібно ставити діагноз (!). Ще однією причиною назвали практику англійської мови (ну бодай один розумний аргумент).

«Більшість медиків скептично сприймають серіали та фільми про лікарів, хоч перегляд серіалів може бути корисним форматом навчання», – пишуть порадники з МОЗ.

Утім, в усьому треба намагатися шукати позитив, і ми його знайшли. Добре, що в Мінохорони здоров’я наразі не додумалися замінити інтернатуру на перегляд «Інтернів». Хоча тут, здається, ми знову мусимо подякувати не стільки решткам здорового глузду чиновників від медицини, як турботі нашого незрівнянного уряду (див. 5 місце), який і тут встиг підставити громадянам своє міцне плече, заборонивши московські серіали.

1 місце

Забавна ситуація трапилася на Рівненщині. Там в обласній держадміністрації заговорив… ліфт. І як заговорив!

Натискаючи кнопку 3-го поверху, можна почути жіночий голос: «Доброго дня, царю!». Виявляється, саме на цьому поверсі возсідає в своїй царській величі сам голова облради, якого скромно кличуть «царем».

Натискаючи кнопку №6, почуєте таке: «Слава блоку Петра Порошенка «Солідарність»!». І теж не варто дивуватися – на 6-му поверсі розташувався кабінет голови РОДА Олексія Муляренка, який є вірним слугою іменної партії чинного президента.

Чим би дитя не тішилося… Не здивуємося, якщо згодом в адміністрацію прикуплять новенький японський унітаз-біде, що буде вихваляти тішити еґо місцевих держслужбовців, щоби тим було легше займатися дійсно важливими справами.

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттуттут і тут.