InfA підготувала для наших читачів чергову добірку  дивакуватих моментів із життя українського політикуму за останній тиждень. Пропонуємо топ-5 дурощів вітчизняних можновладців.

5 місце

Відкриває п’ятірку дурощів зі своєю жалюгідною «перемогою» поки що безсмертний ватажок донецьких терористів Захарченко. «Освітні установи в окупованих районах Донецької області повністю завершили процес переходу з українського на російську мову навчання», – з пафосом заявив бандит.

Тамтешній кандидат історичних наук, такий собі Юлій Федоровскій, у заблокованому для українців «ВКонтакте» спробував пом’якшити враження від переможної реляції свого патрона, заявивши, що виступи Захарченка буквально сприймати не варто, мовляв, російська «через природну нелюбов населення до України» сама втрачає популярність.

Ну що ж, у боротьбі з українською мовою багато хто із ворогів нашої країни має великі «заслуги». Хочеться сподіватися, що наша держава зрештою буде достатньо сильною для того, щоби належно «нагородити» за це усіх тих героїв.

4 місце

Поки російські імперці намагаються довести, що Анна Ярославна – «русская», брат колишнього президента України запевняє, що українською мовою розмовляв ще древньогрецький філософ Діоген і радив саме її на роль державної. Колишній депутат Петро Ющенко розповів в інтерв’ю про роль «солов’їної» в Давній Греції. За його словами, на території Європи існувала цивілізація, що об’єднувала 70 народностей, а Україна була її околицею.

Квасний патріотизм – це, звісно ж, круто. Проте видається, що саме такі «державні мужі», як брат Петра Ющенка, що теж підмінив державну службу бджолярством, глечиками і сварками з жінкою (тією, що з косою), і породжують спокусу в нахабних сусідів заграбастати в нас усе, що погано лежить.

3 місце

Пані міністра охорони здоров’я Ульяну Супрун уже встигли назвати «міністром смерті». І вона, схоже, не зупиниться, поки не досягне свого. Тепер вона пропонує скасувати гарантоване Конституцією право на безкоштовну медичну допомогу. За її словами, в Україні й так ніколи лікуватися безоплатно не було можливо.

Реформи реформами, але наразі невідомо, чи встигне хтось скористатися благами реформованої медичної галузі до того, як простягне ноги. Поживемо – побачимо?

2 місце

«Укрзалізниця» теж не пасе задніх у реформуванні  свого іміджу. Ось уже в нагоді стали й корисні поради щодо «безпечного сексу у вагоні». Лайфхаки для охочих гострих відчуттів під стукіт колес опублікували в доповненні «Магістраль» до офіційної газети «Укрзалізниця» в рубриці «чоловічий погляд».

Що не кажіть, а ці «50 відтінків купе й плацкарту» є чимось новим для вітчизняної залізниці. Дійсно, рехворматори взялися за справу зі справжнім завзяттям.

1 місце

Якщо ви ще не знали про новий і дієвий спосіб уникнути перестрілок, то заява чинного керманича МВС буде корисною. Арсен Аваков знає, як не стати жертвою кілера, і розповів про це в Одесі.

Ось ці поради, які можуть врятувати життя:

  1. Вірна дружина, готова застрілити нападника за вас.
  2. Бути хорошою і красивою людиною, адже тоді поруч погані і некрасиві будуть вимирати.
  3. Носити з собою зброю, проте лише іменну нагородну, бо інша досі заборонена законодавством.

Щоправда, треба ще отримати таку зброю. Аваков-то щедрий на подібні подарунки, але ж не звичайним людям, а лише чиновникам, депутатам, суддям і VIP- персонам. «А що ж робити пересічним громадянам?» – запитаєте ви. А міністру Авакову до пересічних діла нема, на всіх іменної зброї не напасешся.

Далі буде.

Попередні дурощі: туттуттут, туттуттуттуттуттут туттуттуттуттут і тут.