Тепер увесь Конґрес США визнав Голодомор 1931-1933 років геноцидом українського народу

Палата представників Конґресу США одностайним рішенням ухвалила резолюцію, згідно з якою Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу. Про це у Facebook повідомляє посольство України у США.

«Таким чином, на сьогодні обома палатами Конґресу США ухвалено рішення, у яких Голодомор визнано геноцидом українського народу», – наголосили українські дипломати.

Зазначається, що постановча частина документа містить визнання висновків Урядової Комісії США щодо Голоду в Україні (від 22 квітня 1988 р.) про те, що «Сталін та його оточення вчинили у 1932-1933 рр. геноцид проти українців».

«Як і аналогічна резолюція, що була ухвалена Сенатом США 3 жовтня цього року, документ також засуджує систематичні порушення прав людини, у тому числі права на самовизначення та свободу слова, вчинені радянським урядом проти українського народу.

Висловлюються найглибші співчуття жертвам, тим, хто пережив Голодомор, та їхнім родинам, а також міститься заклик до розповсюдження інформації з метою підвищення обізнаності у світі про штучну природу цієї трагедії», – йдеться у повідомленні.

Співавторами резолюції виступили понад три десятки конґресменів від Демократичної і Республіканської партій.

Резолюція була представлена 8 червня цього року.

Палата представників Конгресу США визнала #Голодомор геноцидом українського народуТаким чином, на сьогодні обома…

Gepostet von Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США am Dienstag, 11. Dezember 2018

Коментуючи ухвалення резолюції, президент України Петро Порошенко заявив, що «це без сумніву історичне рішення тепер вже всього Конґресу США».