ЖЕКи перейдуть на електронний вид розрахунку

Житлово-експлуатаційні контори розпочнуть надавати квитанції за комунальні послуги в електронному вигляді. Про це йдеться в законопроекті №7270 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання переказу коштів». Про це інформує PolitekA.

Згідно з документом, виконавець повинен буде безпосередньо або через організацію, що приймає платежі від населення, виставити споживачеві електронний рахунок (інвойс), вказавши в ньому всю необхідну інформацію для оплати послуги.

Таким чином, паперові квитанції вже можна буде і не розсилати. Але їх можна роздрукувати на вимогу користувача.

Інформувати українців про рахунки на електронній квитанції будуть «через прикладний програмний інтерфейс» – мобільні додатки і веб-сайти.

У законопроекті наголошується, що зміст електронного інвойсу та порядок надання в ньому інформації повинен буде розробити і встановити для постачальників Нацбанк.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 січня 2019 року українці почнуть платити за кожен день прострочення після останнього передбаченого правилами дня оплати за квитанціями.

Водночас мешканці столиці вже цього місяця отримають квитанції за опалення з неочікуваними цифрами. У жовтневих рахунках за опалення буде відображено перерахунок за минулий опалювальний сезон. Сума може бути як з позначкою «плюс» (доплата), так і «мінус» (переплата).