Парламентарі ухвалили за основу законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів

Після декількох нерезультативних голосувань Верховній Раді вдалося 8 червня ухвалити за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, що є частиною медичної реформи. Законодавчу ініціативу підтримали 227 народних депутатів, повідомляє Радіо свобода.

Згідно із законопроектом, громадянам передбачений гарантований пакет і лікарські засоби за рахунок державного бюджету. Розробку стандартів медичної допомоги, проведення оцінки медичних технологій, акредитацію установ охорони здоров’я здійснюватиме спеціалізоване державне некомерційне агентство в порядку, встановленому Кабінетом міністрів.

Варто зазначити, що альтернативний законопроект № 6327-1 авторства народного депутата Олега Мусія 8 червня також розглядали, але він не набрав необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада внесла в порядок денний два з чотирьох ключових законопроектів, які покликані реформувати систему охорони здоров’я та змінити систему її фінансування.

5 квітня Кабмін затвердив пакет законопроектів щодо медичної реформи, передав їх до Верховної Ради на розгляд та голосування.

У МОЗ зазначають, що ухвалення цих законопроектів на поточній парламентській сесії дозволить, серед іншого, закласти у бюджет на 2018 рік новий принцип фінансування для стаціонарів, розрахувати гарантований пакет медичних послуг, аби у бюджетний 2019 рік увійти з усім гарантованим пакетом медичних послуг на всіх рівнях.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ