Президент Таджикистану Рахмон
Парламент Таджикистану дозволив Рахмону керувати пожиттєво і передати владу синові

Чинний президент Таджикистану Емомалі Рахмон як Лідер нації (статус був присвоєний Рахмону в грудні 2015 року) може обиратися на пост глави держави необмежену кількість разів. Відповідні поправки до Конституції ухвалив 22 січня парламент країни, повідомляє Asia Plus.

«Обмеження, передбачені в частині четвертій цієї статті, не поширюються на Засновника світу і національної єдності – Лідера нації. Правовий статус і повноваження Засновника світу і національної єдності – Лідера нації визначає конституційний закон», –наводить агентство цитату з поправок до Конституції.

На даний момент, згідно з Конституцією Таджикистану, одна і те сама особа не може бути президентом більше двох термінів поспіль.

Поправки направлені для подання висновку до Конституційного суду Таджикистану. Після того як суд винесе свій висновок, буде оголошена точна дата всенародного референдуму щодо внесення поправок до Конституції.

Крім того, згідно з ухваленими поправками, балотуватися на пост президента Таджикистану зможе кандидат, який досяг віку 30 років. Раніше віковий поріг становив 35 років.

Як зазначає Asia Plus, поправки до Конституції, у разі їхнього ухвалення, також дадуть право Рустаму Емомалі, старшому синові чинного президента республіки Емомалі Рахмона, висунути свою кандидатуру на майбутніх в 2020 році президентських виборах. Синові Рахмона в 2020 році буде 33 роки.

Емомалі Рахмон став президентом Таджикистану в 1994 році. Наступні президентські вибори в країні заплановані на 2020 рік.

Статус Лідера нації Рахмону був присуджений на початку грудня. Він означає, що навіть у разі завершення президентського терміну Засновник світу зможе звертатися до народу і брати участь у державних заходах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ