Конституційний суд Іспанії може визнати рішення регіонального парламенту незаконним

Регіональний парламент Каталонії таки проголосив незалежність від Іспанії. 27 жовтня це рішення підтримали 70 депутатів, проти висловилися десятеро, ще двоє – утримались. Про це пише УНН.

Депутати від Соціалістичної партії, Народної партії (ПП) та Сьюдаданос вийшли з палати перед голосуванням на знак протесту.

Як пише агенція Reuters, це рішення може бути визнано незаконним Конституційним судом Іспанії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 17 жовтня Конституційний суд Іспанії визнав незаконним проведений 1 жовтня референдум про незалежність Каталонії.

2 жовтня каталонський уряд відзвітував, що за незалежність регіону від Іспанії на референдумі, що відбувся 1 жовтня, проголосували 90% виборців, які прийшли і змогли проголосувати. Щоправда, голосування відбулося з суттєвими порушеннями процедури.

Водночас прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

У Європейській комісії також заявили, що не визнають референдум про незалежність, який відбувся у Каталонії. Речник ЄК уточнив: якщо Каталонія відокремиться від Іспанії, регіон опиниться за межами Євросоюзу.

В МЗС України повідомили, що офіційний Київ не визнає легітимність референдуму в Каталонії.

10 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність регіону від Іспанії. А 11 жовтня Пучдемон підписав декларацію про незалежність.