Найближчим часом в Україну прибуде група румунських депутатів, яка обговорить шляхи врегулювання ситуації з українською владою

Слідом за Угорщиною румунський парламент 20 вересня ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у захисті прав нацменшин, які проживають в Україні, після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту». За ухвалення декларації депутати парламенту проголосували одностайно, повідомляє Укрінформ.

«Парламент закликає до швидкого врегулювання ситуації, що утворилася, у дусі співпраці й конструктивного діалогу і з дотриманням європейських стандартів в області захисту національних меншин, а також положень багатосторонніх і двосторонніх угод, частиною яких є Україна», – йдеться у декларації.

Згідно з документом, румунські парламентарі «із занепокоєнням й особливою увагою» стежать за розвитком подій після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», який «обмежує право на освіту рідною мовою для етнічних румун, які проживають в Україні, що викликає глибоке занепокоєння у Румунії».

Парламент Румунії звертає також увагу на те, що «європейські стандарти захисту національних меншин, зокрема, близько 400 тисяч румун, які проживають в Україні, є фундаментом демократичних перетворень, без якого неможливо просуватися шляхом європейської інтеграції».

Найближчим часом в Україну прибуде група румунських парламентарів, яка обговорить шляхи врегулювання ситуації з українською владою.

«Парламент Румунії підтверджує підтримку європейського курсу України й висловлює надію, що в цьому процесі будуть дотримані всі міжнародні стандарти захисту національних меншин», – підсумовується в документі.

Нагадаємо, 19 вересня угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошується, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Раніше Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

До протесту Будапешта долучились ще три країни. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні. Такий же лист вони планують відправити до Ради Європи та ОБСЄ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ