Депутати вимагають, щоби український закон про освіту не набув чинності

Угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошено, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті. Рішення депутати ухвалили одностайно. Про це пише Європейська правда.

У резолюції депутати закликали Україну поважати основні європейські цінності – демократію та верховенство закону. Також вони вимагають, щоби український закон про освіту не набув чинності, адже він нібито серйозно порушує право угорців Закарпаття на навчання їхньої рідною мовою, а також суперечить низці міжнародних документів, зокрема, Копенгагенському документу та Паризькій хартії ОБСЄ, Європейській хартії регіональних мов або мов меншин, договору про основи добросусідства та співпраці та іншим.

Також парламент Угорщини закликав міжнародне співтовариство засудити український закон.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.

Раніше Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.

До протесту Будапешта долучились ще три країни. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні. Такий же лист вони планують відправити до Ради Європи та ОБСЄ.

2 КОМЕНТАРІ

  1. тому-кому не подобаться українські школи-наймайте приватних вчителів та вчіться хоч по- китайськи!

Comments are closed.