«За» постанови про скасування голосування проголосували лише 54 та 51 народний депутат

Верховна Рада відмовилася підтримати обидві постанови про скасування голосування щодо закону про Конституційний Суд, який ухвалили 13 липня. «За» проголосували лише 54 та 51 народний депутат відповідно, передає Українська правда.

Ініціатори – позафракційний депутат від партії «Свобода» Юрій Левченко та позафракційний Юрій Дерев’янко – наголошували на тому, що ухвалення закону проходило з «кричущим порушенням регламенту».

«Більшість руками екс-регіоналів проштовхнула закон, який дозволяє виконавчій владі узурпувати Конституційний Суд», – заявив Левченко.

Проти постанов про скасування результатів голосування за закон про КСУ виступила й автор сумнозвісної поправки про збереження таємної процедури обрання омбудсмена Ольга Червакова. Вона продовжує наполягати на тому, що її поправка проголосована, і процедура голосування за уповноваженого з прав людини, згідно з новим законом про КСУ, буде таємною.

«Вчора Верховна Рада голосуванням у 227 голосів зберегла таємну процедуру голосування уповноваженого з прав людини. Ця поправка стала тілом закону про Конституційний суд. Про це заявили низка правозахисних організацій та в офісі омбудсмена… Процедура буде таємною. Крапка», – заявила нардеп.

У свою чергу, спікер Андрій Парубій зазначив, що в четвер парламент «в непростих умовах, але за повною процедурою» розглянув законопроект про КСУ: «Вчора ми продемонстрували, що в непростих умовах можна приймати закон, незалежно від того, підтримуємо ми його чи ні».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 липня Верховна Рада більшістю голосів підтримала проект закону про Конституційний суд. Документ ухвалили в другому читанні та в цілому. За відповідне рішення проголосували  245 народних депутатів.

Під час обговорення та голосування за поправки кільканадцять депутатів заблокували трибуну парламенту, тим самим протестуючи проти ухвалення цього закону.

Під час голосування сталася плутанина при розгляді поправки щодо зміни процедури обрання омбудсмена: з таємної на відкриту. Тому народні депутати звернулися до голови Верховної Ради Андрія Парубія з вимогою правильно відобразити результати голосування в остаточному тексті закону «Про Конституційний Суд України» (реєстраційний номер 6427-д).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ