Нардеп від «Волі народу» заявив, що усі звинувачення проти нього є неправдивими

Верховна Рада України 11 липня надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, колишнього секретаря Київради Олеся Довгого. За таке рішення проголосував 251 нардеп, передає УНН.

Перед голосуванням депутат від «Волі народу» Довгий заявив, що усі звинувачення проти нього є неправдивими. Також він сказав, що «регламент порушив, але закон не переступав».

Крім того, він зізнався, що був серед тих депутатів, які «протягували рішення» у Верховній Раді про призначення Луценка генпрокурором.

Довгий закликав парламент підтримати подання Луценка для того, щоби дати йому можливість «поставити крапку у всіх звинуваченнях, які лунають на його адресу».

Нагадаємо, 21 червня Генеральний прокурор спрямував до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-секретаря Київради, депутата групи «Воля народу» Олеся Довгого за підозрою у зловживанні службовим становищем та вчиненні злочину групою осіб за попередньою змовою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі.

Зокрема, 23 кооперативам для житлової забудови на 21-му кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі міста Києва були виділені земельні ділянки, що фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».

Внаслідок незаконних дій державі були завдані збитки в розмірі 81 млн 726,691 тис. грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У випадку зняття депутатського імунітету та доведення провини Довгому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 11 липня Раді не вистачило голосів для ухвалення рішення про зняття депутатської недоторканності з депутата від «Народного фронту» Євгена Дейдея, якого підозрюють у незаконному збагаченні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ