Парубій заявив, що про відставку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана суперечить законодавству

Спікер ВРУ Андрій Парубій заявив, що апарат Верховної Ради не зареєстрував законопроект про відставку прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана через те, що законопроект суперечить законодавству – передає УНН.

«Перед засіданням погоджувальної ради була зустріч фракцій і апарату ВРУ і мені, власне дали довідку. Я хочу наголосити шановним колегам народним депутатам, 2015 року ВР цього скликання ухвалила закон про КМУ, в якому чітко врегулювала взаємовідносини між ВР і КМУ», – зазначив Парубій.

За його словами, документ передбачає, що парламент може звільнити члена КМУ, крім прем’єр-міністра України і передбачає механізм для цього, «або за пропозицією Президента України, або 150 народних депутатів України мають зібрати підписи».

Крім того, очільник Верховної Ради підкреслив, що у питанні звільнення членів уряду буде опиратися виключно на правові підстави.

«Коли дехто говорить, що немає значення, які законопроекти зареєстровані – ні, апарат має опиратись на закон. Тому я сьогодні питав, якщо буде поданий закон про відміну сили тяжіння, ми що маємо його зареєструвати і перетворювати парламент…вибачте дискредитовуючи його до самого кінця?», – підсумував високопосадовець.