Пашинський пропонує зберігати боєприпаси у спеціальних сховищах із системами пожежегасіння

Через пожежу на артскладах в Балаклії на Харківщині Україна втратила боєприпасів на мільярд доларів. Причому деякі з них були вже небоєздатними, а деякі – вкрай потрібні нашій державі. Про це сказав голова комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський, передає Укрінформ.

«У чому трагедія Балаклії? Лежали десятки тисяч боєприпасів боєздатних і десятки тисяч боєприпасів небоєздатних. Коли пішла ця ланцюгова реакція, ми втратили на 1 мільярд доларів боєприпасів. Це недопустимо, бо ми не така багата країна, яка може це собі дозволити», – заявив він.

За словами Пашинського, зі всього статку з Радянського Союзу Україна отримала мільйони тонн боєприпасів. Ті, які потрібні нашій державі, треба зберігати у спеціальних бетонних сховищах із системами пожежегасіння. А для тих, що не потрібні, має бути спеціальна програма з утилізації.

Нагадаємо, 23 березня у місті Балаклія Харківської області спалахнули склади військового арсеналу та відбулася детонація снарядів. Тоді з прилеглих територій евакуювали 36 тисяч мешканців. Гасили пожежу кілька днів, а її наслідки долають і досі.

За даними міністра оборони Степана Полторака, після пожежі на артскладах у Балаклії залишилося трохи більше 30% боєприпасів, які там зберігалися.

Згідно з даними СБУ, диверсію на артскладах у Балаклії вчинили цивільні особи за допомогою безпілотного літального апарата. Наразі суд арештував сервер і відео реєстратор із чергової служби у військовій частині А1352.

У свою чергу, глава МВС Арсен Аваков вважає, що вибухи на військових складах в Балаклії Харківської області – це терористичний акт, спланований Росією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ