Лана Зеркаль

Надання російського громадянства мешканцям окупованих районів Донецької та Луганської не лише створює політичну кризу, але і порушує важливі принципи міжнародного права, а тому потягне за собою правові наслідки. Про це заявила заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль.

«Практика надання громадянства на окупованих територіях активно використовувалася в Європі нацистами. Нацисти нав’язували німецьке громадянство населенню окупованих територій, через яке на населення поширювався примусовий призов до армії та примусова праця», – написала Зеркаль у Facebook.

«Російська Федерація використала інститут громадянства для порушення територіальної цілісності та суверенітету України», – наголосила заступник міністра.

Зеркаль зазначила, що таку практику Росія вже застосовувала в окупованому Криму, і громадяни України, які відмовились від нав’язаного їм громадянства, стали жертвами дискримінації. Зеркаль нагадала, що ці порушення є предметом судового розгляду в Міжнародному суді ООН.

Читайте: В уряді прокоментували наслідки відмови жителів Донбасу від українських паспортів

Вона переконана, що Росія відповість за свої неправомірні дії «яким би складним і довгим цей процес не видавався, та якою б не була міжнародна політична кон’юнктура».

«Інші держави підтримають підхід невизнання жодних прав Російської Федерації, на які та може посилатися внаслідок застосування Указу про надання громадянства… Дії РФ є ескалацією конфлікту і є підставою для посилення стримувальних дій проти РФ», – додала заступник голови МЗС.

Надання російського громадянства мешканцям окупованих районів Донецької та Луганської не лише створює політичну кризу,…

Gepostet von Lana Zerkal am Donnerstag, 25. April 2019

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.

25 квітня у МВС РФ заявили, що мешканці окупованого Донбасу зможуть отримати російське громадянство, не відмовляючись від українського.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.

На заклик України Радбез ООН 25 квітня збереться на екстрене засідання через видачу російських паспортів жителям окупованого Донбасу.