За перевищення швидкості на понад 20 км/год штрафуватимуть на суму в 255 гривень, на понад 50 км/год – 510 гривень

З 8 жовтня патрульна поліція почала використовувати радари вимірювання швидкості TruCam. Упродовж тижня – до 15 жовтня – радари використовуватимуть у пілотному режимі, а водіїв-порушників не штрафуватимуть. Однак, вже з наступного тижня автомобілістів уже притягуватимуть до відповідальності. Про це повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, передає Українська правда.

«Наше завдання – заохотити і спонукати водіїв знизити швидкість особливо в тих місцях, де є підвищений рівень ДТП з постраждалими і загиблими. Під час пілотного періоду штрафування не буде. Будемо зупиняти транспортний засіб, попереджати водія, бо це життя передусім водія і також пасажирів. Мета – саме превенція», – сказав він.

З 15 жовтня водіїв штрафуватимуть за перевищення швидкості.

«Стандартна процедура: зупинка транспортного засобу, притягнення водія. Якщо перевищення швидкості на понад 20 км/год – то це штраф 255 гривень, на понад 50 км/год – то 510 гривень», – повідомив Білошицький.

Він наголосив, що наразі у поліціє є повірених 25 радарів, про місця їх встановлення водіїв повідомили напередодні. Надалі кількість радарів на дорогах збільшуватиметься.

«У приладі є запобіжники проти можливих зловживань. Прилад містить спеціальну систему шифрування даних. Інспектор не має доступу і не може видалити будь-які моменти самостійно», – наголосив Білошицький.

Він також додав, що прилад містить «лічильник зафіксованих правопорушень».

«І наші відділи моніторингу постійно контролюватимуть дане питання – відповідності зафіксованих правопорушень і притягнення до відповідальності», – пояснив Білошицький.

Заступник начальника департаменту патрульної поліції зазаначив, що поява радарів TruCAM на дрогах є першим кроком у подальшому розвитку системи фіксації правопорушень.

«Наступним кроком буде запуск приладів, які будуть розміщені стаціонарно у службових авто – фінансування вже передбачено у дорожньому фонді. А ще наступним кроком буде запровадження системи автоматичної фіксації правопорушень», – підсумував він.