Павло Белянський, блогер
Павло Белянський, блогер

Батько моєї дружини командував у Афганістані розвідротою.

Війна розвідроти — особлива війна. Завжди на значній відстані від своєї бази, як правило, без можливої ​​допомоги додаткових сил, найчастіше в критичній ситуації.

Півсотні бійців верхи на БМП-шках. І нічого, крім наказу, рішучості, страху і досвіду, здобутого кров’ю товаришів, убитих або поранених.

Батько моєї дружини ніколи не розповідає про Афганістан. Ніколи не згадує вголос. Не говорить імен, звань або назв кишлаків, гір і ущелин.

Він повернувся звідти зовсім іншою людиною. Отримав орден Червоної зірки за успішно виконані бойові завдання і нульові втрати особового складу. Почав багато пити — міцно, без упину, до чортів, за якими він шпурляв табуретками.

Він багато разів писав рапорти, щоби повернутися назад, у Афганістан, на війну, в свою розвідроту. Не пустили.

Сім’я розвалилася, не витримавши алкогольних атак і шаленої люті батька, раптової, чорної, безглуздої. Дружина й доньки врятувалися, утікши з дому посеред ночі, в чому були. А батько кидався на стіни, трощив і ламав меблі, рвав зі стіни кухонні шафки.

Про Афганістан він сказав лише одного разу.

Шкодував, що не залишився там, на війні, де все зрозуміло і ясно. Де є вороги і є друзі, є зло і є добро. І хорошу людину видно одразу. І одразу помітний боягуз і жлоб. І від ясності цієї у голові світло та спокійно. Не те що тут, на гражданці, бодай вона була проклята.

Батько моєї дружини живе окремо, у побіленому будинку на краю села. З одного боку ліс із облізлими хрестами старого кладовища, з іншого — поле в фурункулах кротячих нір. Дорога від села впирається у його ворота, все, тупик, далі їхати нікуди. Він нікуди й не збирається вже їхати.

Розпочаті пляшки горілки позаховані у будинку та сараї, від самого себе. Він сам ховав, сам і знаходить переполовинену пляшку. П’є без тосту, прислухаючись до себе. Ніби чує всередині те саме далеке відлуння.

Джерело: Facebook