ВРУ не може ухвалити пенсійну реформу через конфлікт партії Порошенка?

Проблема з пошуком голосів і внутрішні конфлікти заважають партії Президента Петра Порошенка ухвалити пенсійну реформу. Про це у статті для Апострофа розповів експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.

«Ситуація в Раді з кожним роком загострюється, з кожним новим політичним сезоном стає все складнішою. Оскільки того, що можна ділити, стає все менше, а претендентів стає все більше. Тому і пенсійна реформа, і інші реформи, які потрібно втілити в життя, дуже важко проходять», – переконаний аналітик.

На його думку, якби у влади була необхідна кількість голосів, законопроект про пенсійну реформу легко б ухвалили і розглянули за скороченою процедурою.

«Однак вони цього не роблять, оскільки у них проблеми з голосами і внутрішні конфлікти. У тому числі між Ігорем Кононенком (першим заступник глави фракції «БПП») і Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, який тягнеться ще з кінця минулої сесії, коли останній відмовився врахувати наполегливі рекомендації Кононенка в плані перегляду бюджету».

Також він констатував, що пенсійна реформа стала предметом конфлікту між владними групами всередині. Зокрема, Гройсман назвав реформу одним зі своїх пріоритетів і пообіцяв піти у відставку, якщо вона не буде ухвалена. Водночас Кононенко, використовуючи свої ресурси, вирішив затягнути процес затвердження і зробити його для прем’єра максимально затягнутим.

«Говорити про зміну прем’єра… Не думаю, що це найголовніша мета. Можливо, і хотіли б. Однак зняти – це одна справа, а знайти голоси для нового – складне завдання», – резюмував експерт.

Читайте: Гройсман обіцяє піти у відставку у разі провалу пенсійної реформи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ