Білий дім дозволив американським військовим завдавати авіаударів по позиціях «Ісламської держави»
Білий дім дозволив американським військовим авіаудари по позиціях «ІД»

США посилять боротьбу з терористичним угрупованням за межами їхньої основної бази в Іраку та Сирії. Білий дім дозволив американським військовим завдавати авіаударів по позиціях «Ісламської держави» в Афганістані, повідомляє The Washington Post з посиланням на джерело в Пентаґоні.

Представник військового відомства на умовах анонімності повідомив, що нові директиви, схвалені ще минулого тижня, дозволять командуванню в Афганістані здійснювати авіаудари по бойовиках, пов’язаних з «ІД» – так само, як знищуються бойовики, афілійовані з «Аль-Каїдою».

Ці зміни «дають можливість США активніше боротися з «ІД» в Афганістані», заявив представник Міноборони.

Раніше американські військові в Афганістані мали право вдаватися до бомбардувань лише в трьох випадках: щоби забезпечити захист іноземної військової сили, допомогти афганським військовим зупинити наступ противника і знищити позиції «Аль-Каїди» і пов’язаних з ними бойовиків.

Інше джерело видання повідомило журналістам, що американські військові в Афганістані завдавали удари по «ІД» і раніше, проте вони були вмотивовані радше «ворожими намірами» бойовиків, ніж їхньою належністю до афганського осередку «Ісламської держави».

Бойовики, афілійовані з «ІД», в основному зосереджені біля афгансько-пакистанського кордону. Вони не користуються підтримкою талібів. Так, пакистанський «Талібан» відмовився присягати лідеру «ІД». Раніше афганська влада повідомила, що «Ісламська держава» і «Талібан» оголосили один одному джихад.

Читайте: Путін у Сирії затягує війну й зміцнює режим Асада – The New York Times

БЕЗ КОМЕНТАРІВ