Перед голосуванням депутати заблокували трибуну ВР

В останній день роботи перед літніми канікулами Верховна Рада більшістю голосів підтримала проект закону про Конституційний суд. Документ ухвалений в другому читанні та в цілому. За відповідне рішення проголосували  245 народних депутатів, передає 24 канал.

Голосування за закон відбувалось під пристрасті, що вирували у сесійній залі. Дехто з нардепів називав цей закон відверто пропрезидентським і таким, що може перетворити Конституційний суд на «кишеньковий».

Під час обговорення та голосування за поправки кільканадцять депутатів заблокували трибуну парламенту, тим самим протестуючи проти ухвалення цього закону.

На сторінці у Facebook народний депутат Єгор Соболєв пояснив причини блокування.

«Корупціонери в ньому сьогодні зібралися, щоб вирішити три речі: 1. Поділити 27 мільярдів гривень платників податків. 2. Збільшити контроль над Конституційним судом. 3. Розпочати процедуру звільнення директора Антикорупційного бюро. Ці цілі об’єднують багатьох представників «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Опозиційного блоку», «Радикальної партії», – написав він.

Він уточнив, що зранку пропонувався  інший план дій: позбавити недоторканості Михайла Добкіна,  проголосувати за законопроект про обмеження недоторканості всіх народних депутатів, а також за законопроект про утворення за допомогою США та ЄС Антикорупційного суду для вироків топ-корупціонерам.  Після цього перейти до ухвалення нових правил фінансування охорони здоров’я та сплати пенсій.

«Але клептократам важливо вирішити свої «теми» і роз’їхатися по островах», – резюмував Соболєв.

Тим не менш, 13 липня Рада імплементувала зміни до Конституції України в частині правосуддя, визначила порядок організації та діяльності Конституційного суду.

Згідно із законом, до складу КСУ увійдуть 18 суддів: по 6 суддів призначають Президент України, Верховна Рада і з’їзд суддів України. Конституційний суд отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу в повноваження не менше двох третин суддів.

Закон передбачає, що в складі КС діятиме Велика палата, 2 сенати і 6 колегій. Відповідно до закону, формами звернення до суду є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ