Перемовини у Білорусі стали українською поразкою?

Той факт, що переговори між Україною і РФ почалися саме у Мінську, є дипломатичною перемогою Лукашенка. А столиця Білорусі як місце перемовин – це прокол української дипломатії. Про це заявив експерт із питань зовнішньої та безпекової політики Олександр Хара в ефірі ZIK.

«Найкращим місцем для перемовин стала би Женева чи будь-які Гельсінкі, але не Мінськ. Білорусь – це військово-політичний союзник Росії. У них є спільні колегії міністерств оборони та закордонних справ, тобто вони зовнішню безпекову політику координують між собою. До того ж, Білорусь голосувала проти територіальної цілісності України в лютому 2014-го», – підкреслив політолог.

Крім того, він зауважив, що Лукашенко жодного разу не назвав Росію країною-агресором і не говорив про те, що конфлікт на Донбасі відбувається між двома країнами.

«Фактично, він використовує цей конфлікт, щоб посилити свою суб’єктність, і йому це вдається. Європейці вже перестають вважати його останнім диктатором і не так сильно його критикують за розгони мирних демонстрацій».

Прикрим є і той момент, стверджує він, що після Революції Гідності українська влада не піддала критиці дії білоруської міліції, яка розганяла ці демонстрації.

«Однак це не дивує, оскільки Петро Порошенко сказав, що Алєксандр Лукашенко є його другом. А ми пам’ятаємо приказку: «Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Тому немає жодної певності, що білоруський президент не дозволить росіянам нападати на Україну, враховуючи величезну кількість російської військової техніки, які зараз перебувають в Білорусі», – підсумував фахівець.

Читайте: Навіщо Лукашенко знову їде до Києва

БЕЗ КОМЕНТАРІВ