Українці уже скоро перейдуть на літній час

У ніч з 25 на 26 березня Україна знову перейде на літній час і переведе годинники на годину вперед. Головний лікар Центру здоров’я Отто Стойка у коментарі 24 розповів, як переналаштуватися без шкоди для організму.

За словами фахівця, у першу чергу варто приділити особливу увагу можливості виспатись.

Стойка підкреслив, що найбільше уваги слід приділити режиму сну. Особливо це стосується тих, хто працює в певному часовому режимі, адже вставати доведеться на годину раніше.

«Підготовку варто розпочати не в переддень переходу на літній час, а краще за тиждень до цього. Тобто, вже від сьогодні можна почати. Для цього варто умовно для себе «переставити» годинник. Тобто, о 21 годині мати на увазі, що скоро це вже буде 22 година», – зауважив лікар.

Отож, основні поради від експерта:

– лягати спати щодня на 15 хвилин раніше за попередній день;

– приділити увагу моменту засинання: провітрити приміщення перед сном, забезпечити тишу і темряву, вимкнути мобільний та інші пристрої, що відволікають від сну;

– дотримуватися температурного режиму – не більше 18-20 градусів за Цельсієм;

– не стимулювати організм перед сном: виключити з вечірнього раціону міцний чай, каву, алкоголь;

– щільно вечеряти не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном.

Як запевнив медик, найбільше годинну зміну в часі відчувають на собі люди, що мають проблеми з кров’яним тиском та захворювання серця – їм треба бути особливо уважними. Тим не менше, за його словами, порада приділяти нічному відпочинку не менше 7-8 годин актуальна для всіх.