Перзидент заявив, що «російський вектор» розвитку України остаточно розірваний

Президент Петро Порошенко вважає, що Україна «переграла Росію» та попрощалася з радянським минулим, оскільки змогла встати на західний курс попри багаторічний опір Кремля. Про це він заявив під час зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» (YES),  яка стартувала вранці 14 вересня в «Мистецькому арсеналі» в Києві. Про це інформує Європейська правда.

За його словами, Україна отримала підтвердження перспективи вступу до НАТО на липневому саміті Альянсу в Брюсселі.

«Цьогорічний саміт НАТО підтвердив євроатлантичну перспективу великої європейської країни… Президенти і прем’єри один за одним говорили: пане президенте, двері НАТО для вас відкриті», – розповів глава держави про переговори на саміті.

Окремо він наголосив, що «російський вектор» розвитку України  після цього саміту остаточно розірваний.

«Це не лише намір зайвий раз помахати рукою Москві – «до свиданья, наш ласковый миша, возвращайся в свой сказочный лес!». Це месидж і нашим західним партнерам: «Раз ви (альянс, – ред.) неодноразово вже нам сказали, що двері відкриті, то навіть не сумнівайтеся, ми обов’язково ними зайдемо!», – наголосив він.

Водночас Порошенко підкреслив небезпеку розвороту зовнішньополітичного курсу, пожартувавши з цього приводу: «З радянських казок ми дуже добре пам’ятаємо, як небезпечно озиратися назад».