Поганою і катастрофічною екологічну ситуацію у своїй місцевості вважають 57% громадян України

Українці стали більше перейматися через екологію. Зокрема, у серпні 2017 року 89% наших співітчизників вважали проблеми стану навколишнього середовища актуальними для країни. Причому, на думку 44% українців, ці проблеми в масштабах України вкрай актуальні. Про це свідчать дані опитування Research & Branding Group, інформує Дзеркало тижня

У залежності від місцевості та регіону проживання стурбованість станом екології та навколишнього середовища більшою мірою характерна для жителів обласних центрів (93%) та Півдня України (94%).

Поганою і катастрофічною екологічну ситуацію у своїй місцевості вважають більше половини українців (57%), тоді як непоганою – лише третина (34%). Якщо порівнювати з відповідями на аналогічне питання в лютому 2013 року, то число тих, хто оцінював екологічну ситуацію як критичну, зменшилася на 9%, а тих, хто вагається з оцінкою, збільшилась на 6%.

Із запропонованого списку проблем екології та навколишнього середовища найбільш характерними для своєї місцевості жителі України назвали забруднення водойм (34%); забруднення атмосфери / загазованість (29%); скорочення лісів / парків / зелених зон (24%); погіршення здоров’я людей (23%); погану якість питної води (22%); антисанітарний стан території (17%); зміну клімату / парниковий ефект (15%) а також вплив хімічних речовин на продукти харчування (14%).

У порівнянні з 2013 роком даний перелік залишився практично незмінним, за винятком того, що помітно скоротилася кількість українців, які назвали характерними для своєї місцевості погіршення здоров’я людей та антисанітарний стан територій. При цьому на 8% збільшилася кількість тих, хто відзначив зміну клімату та парниковий ефект.

Дослідження проводилося компанією R&B 1-10 серпня 2017 року серед 1800 осіб по всій території України за винятком Криму та ОРДЛО.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ