До кінця року жителям Києва та області доведеться платити на 1-4 грн більше

Незабаром проїзд у приміських маршрутках Києва може подорожчати. І хоча столичні перевізники поки відкрито про збільшення вартості проїзду не говорять, але й не виключають його. Про це повідомляє Сегодня.

«Після підвищення вартості проїзду в міськтранспорті до 8 гривень маршрутники почали поступово підвищувати тариф до 7 і 8 гривень залежно від популярності маршруту. Такі зміни ми фіксуємо кожний тиждень, але поки ніхто з них не заявив про вартість більше 8 гривень», розповіли в комунальній службі перевезень КМДА.

«Якщо і далі буде продовжувати дорожчати паливо, доведеться піднімати ціни», – пояснив директор компанії «Трансгруп».

Втім, піднімати тарифи планують не всі перевізники.

«По Києву ми поки не плануємо підвищувати вартість проїзду. 8 гривень – тариф, який дозволяє хоч якось триматися на плаву, але не розвиватися. Потрібно бути об’єктивними: у пасажирів недостатньо коштів, щоби платити більше», повідомив директор найбільшої компанії-перевізника «Союз-авто» Юрій Нестерчук.

А що стосується передмістя, за словами Назаренка, проїзд у приміських маршрутках однозначно подорожчає

«Проїзд у приміських маршрутках до кінця року подорожчає на 1-3 гривні, залежно від довжини маршруту. Зараз проїзд у цих маршрутках різний – 19, 15, 9 гривень», сказав Назаренко.

Підтверджують це і в асоціації «Перевізники Київщини».

«Це закономірно, враховуючи вартість палива. Проїзд у приміських маршрутках буде дорожчати, в деяких навіть на 4 гривні», говорить голова асоціації Олексій Павленко.

Крім того, він спростував чутки, що нібито на цьому тижні подорожчає маршрутка, що курсує за маршрутом «Києв – Біла Церква», з 60 до 80 грн.

«Це поки тільки чутки, але подорожчання неминуче», – запевнив Павленко.