Порошенко
Петро Порошенко проведе прес-конференцію 14 січня о 15:00

Перша прес-конференція Президента Петра Порошенка у 2016 році відбудеться 14 січня о 15:00. Про це повідомляє прес-служба голови держави. В АП не уточнюють, про що саме у четвер говорите український лідер. Водночас оглядачі вітчизняних ЗМІ висловлюють припущення, що йтиметься про  домовленості з російським політиком Борісом Гризловим.

Напередодні Гризлов відвідав Київ. Про його візит в Україну стало відомо завдяки фотографії російського літака, який приземлився в аеропорту «Бориспіль». Як відомо, уряд заборонив прямі рейси з РФ в Україну ще минулого року.

Водночас видання «Дзеркало Тижня» з посиланням на власні джерела повідомило, що російський чиновник прибув у столицю на особисте запрошення Президента України. Саме тому для російського літака оперативно забезпечили повітряний коридор та дозвіл на посадку в аеропорту «Бориспіль».

Видання також стверджує, що Порошенко зустрівся із Гризловим одразу після повернення з Тернополя. Зустріч тривала кілька годин. Темою обговорення нібито були зміни до Конституції України, які повинні бути внесені на голосування парламенту України до кінця поточної сесії.

Про що саме Порошенко міг домовитися з Гризловим, міркують і українські політологи. Тарас Березовець вважає, що візит Гризлова дає зрозуміти, що Москві не вигідний заморожений конфлікт на Донбасі, і вона намагається піти з-під санкцій, врегулювавши конфлікт на сході України.

Професор кафедри політології НаУКМА Олексій Гарань вважає, що драматизувати візит Гризлова не варто – це частина складних переговорів. На думку експерта, деякі питання потрібно було обговорити не в форматі Мінська, а безпосередньо між Путіним і Порошенком.

«Ми розуміємо, що в Мінську вирішують тільки технічні деталі, які часто залежать від політичних рішень», – наголосив він виданню «Сегодня».

Водночас деякі ЗМІ повідомляють, санкцію на розмову з Порошенком Гризлов отримав безпосередньо від Путіна. Політолог Андрій Золотарьов вважає, про деталі розмови між російським політиком і Порошенком можна тільки гадати. При цьому експерт зазначає – мова могла йти, зокрема, і про конституційні зміни щодо «особливого статусу Донбасу».

Експерт переконаний, що офіційно Адміністрація президента не повідомляє про переговори, оскільки боїться понести репутаційні втрати.

«У нас же повітряний простір закритий. Ми ж перемагаємо агресора, а тут тобі на – приїжджає», – зазначає Золотарьов.

У будь-якому разі, про що б не говорили за зачиненими дверима Порошенко та Гризлов, завтра під час прес-конференції на президента України очікуватимуть багато, можливо, не дуже приємних запитань.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Репутаційні втрати від цього Порошенко вже поніс. А тому , що він ДВІ ДОБИ ВИЧІКУЄ!І крутить “партизана на допиті” то це йому не додає довіри, аж ніяк. Він веде себе все більш підозріло…в принципі як зрадник. Бо нічого нікому не каже, а десь по закуліссю шушукається з агресором…Чи не тому, що там діючий бізнес, що особисто йому гроші приносить, має? Чого він тягне? Напевне, що там якісь секретні протоколи підписані, а народ, як оте стадо, ні сном, ні духом?

Comments are closed.