Ôîòî Àðòåìà Ñëèïà÷óêà 05.05.15   Èíòåðâüþ ñ Ãåííàäèåì Çóáêî
Ôîòî Àðòåìà Ñëèïà÷óêà 05.05.15 Èíòåðâüþ ñ Ãåííàäèåì Çóáêî

Перші призначення префектів, введення яких передбачають зміни до Конституції щодо децентралізації влади, і створення їх кадрового резерву відбудуться до 1 квітня 2016. Про це сказав віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, передає Інтерфакс-Україна.

«Згідно з проектом (закону «Про префектів») перше призначення на посади префектів областей у всіх областях буде здійснюватися з відбором кандидатур на конкурсній основі до 1 квітня 2016 року», – сказав Зубко. За його словами, до 1 квітня 2016 також планується сформувати кадровий резерв префектів у кількості 100 осіб. «Ми закладаємо нові принципи кадрової політики в державі. Формування кадрового резерву забезпечить відбір і підготовку професійних, відповідальних людей, які потім будуть призначені префектами на місця», – зазначив Зубко.

Віце-прем’єр вважає, що з введенням системи префектів в державі оновиться форма управління на місцях. «Обласні державні адміністрації, які в останні роки викликають роздратування місцевих громад і, чесно кажучи, не можуть вже швидко і ефективно реагувати на сучасні виклики, повинні бути замінені сучасними структурами управління», – додав він.

Зубко вважає, що з ухваленням законів «Про державну службу України» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» наявність кадрового резерву дозволить наповнювати префектури, а також нові органи місцевої влади – виконавчі комітети рад.

«Децентралізація – це передача повноважень з центру на місця. Однак ці повноваження повинні отримати професійні, підготовлені управлінці з сучасним мисленням і баченням розвитку свого регіону. Запровадивши нову систему префектів, ми робимо наступний крок у реформі місцевого самоврядування і відкриваємо шлях для приходу до влади таких менеджерів, управлінців», – сказав Зубко.

Проект закону «Про префектів» припускає, зокрема, що основними функціями префектів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці є здійснення нагляду за додержанням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування та посадовими особами місцевого самоврядування. Координація діяльності територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, здійснення нагляду за дотриманням ними Конституції та законів України.

Формування кадрового резерву префектів здійснюється шляхом відкритого конкурсу. Чисельність кадрового резерву префектів становить 25% загальної кількості посад префектів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ