Чоловік відпрацьовуватиме свій борг

Солом’янський районний суд столиці засудив неплатника аліментів, який не запалатив своїй дитині 45 тисяч гривень, до 150 годин громадських робіт. Про це повідомляє ТСН.

Роботи, на які відправлять боржника, найімовірніше, не будуть високооплачуваними та не вимагатимуть високої кваліфікації. Можливо, це буде прибирання вулиць, будівельні роботи тощо.

Для Києва таке рішення Феміди є прецедентним. Наразі в суд передали півсотні протоколів, що стосуються неплатників аліментів.

«Рішення у таких справах оголошується негайно. Крім того, у суду є три дні для складання повного тексту рішення, і 10 днів є у громадян для оскарження його в апеляційному суді», – розповіла суддя-спікер Солом’янського суду Києва Марія Зелінська.

Нагадаємо, 6 лютого в Україні набув чинності закон про посилення відповідальності за несплату аліментів.

Закон передбачає тимчасове обмеження в праві виїзду за межі України боржника, який не платить аліменти. Також боржника, у якого є заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, який сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, можуть тимчасово обмежити у праві керувати транспортним засобом. Також йому можуть заборонити користуватися вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, спорядженими гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, а також обмежити в праві полювання.

Крім того, пропонується новий вид адміністративного стягнення у вигляді соціальних робіт, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час платних суспільно корисних робіт, вид яких визначатимуть органи місцевого самоврядування.