Акція проходить під гаслом «На чемпіонаті світу з футболу в Росії ми граємо за політв’язнів»

14 червня, у день відкриття Мундіалю в Росії, стартував третій етап глобальної акції за порятунок українських політв’язнів Кремля. Про це повідомляють організатори акції #SaveOlegSentsov на сторінці у Facebook.

«Сьогодні ми заб’ємо перший гол Путіну. У день відкриття чемпіонату світу в Росії ми починаємо свій чемпіонат світу. І будемо грати за політв’язнів», – йдеться в повідомленні руху.

«Наша перша мета – ухвалення спеціальної резолюції Європейського парламенту про Олега Сенцова та інших заручників Кремля. Ми зробили усю підготовчу роботу. До фінального тексту резолюції завдяки друзям України в Європарламенті увійшли наші рекомендації (…) Нам важливо зіграти командою.  По-перше, щоб термінова резолюція була схвалена більшістю голосів. По-друге, щоб рішення Європарламенту не пройшло повз увагу світу, яка прикута до відкриття футбольного чемпіонату», – зазаначають активісти.

Як відомо, українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова – до 20 років позбавлення волі.

14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі в РФ та окупованому Криму за політичними мотивами переслідуються та ув’язнені понад 70 українців.

Читайте: На 26-й день голодування Сенцова забирали до реанімації – сестра політв’язня