Микола Давидюк
Микола Давидюк

Найбільша проблема парламенту VIII скликання – що він працює не за Регламентом, чим створює негативні прецеденти на майбутнє та передумови реваншизму. Деякі народні депутати заради своїх персональних амбіцій навіть готові розвалювати коаліцію та зривати голосування. На цьому в коментарі виданню Інформаційний Акцент наголосив директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк, коментуючи ефективність роботи чинного парламенту.

За словами політолога, найбільший виклик нинішньої Ради – адаптація молодого покоління політиків, які вперше стали парламентарями: «Це не лише їхній персональний виклик, але й виклик парламентаризму. Найголовніше сьогодні – створити нові умови роботи в парламенті та нові принципи, які ґрунтуватимуться не на інтересах окремих бізнесменів, а на баченні розвитку країни».

Коментуючи можливість проведення дострокових парламентських виборів, Давидюк наголосив, що позачергові перегони можуть негативно вплинути на політичний імідж чинної влади, нагадавши «помаранчевих».

«Усі сходяться на тому, що вибори будуть восени, але враховуючи, що їх пророчили на весну, точно так само вони можуть бути перенесені. Рішення про перевибори буде залежати від трьох чинників: від політичної конструкції (якщо вона не даватиме змоги оперативно ухвалювати рішення – доведеться її перезавантажувати, проте на це не піде «Народний фронт» і всіма силами буде намагатися втримати поточне скликання); другий чинник – особиста воля Президента. Третій – думка західних партнерів, адже всі вони розраховують, що процес зміни влади та політичних пертурбацій завершено.

Є велика загроза, що при позачергових виборах більшість великих партій можуть відмовитися від так званих молодих облич нинішнього парламенту заради нових рейтингових фігур, якими в силу відсутності досвіду буде легше маніпулювати. Тому більшість молодих парламентарів підуть на вибори із новим політичним проектом під гаслами боротьби з корупцією», – зауважив експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ