Літак
Прототип надзвукового літака

Канадський інженер Чарльз Бомбардьє розробив концепт надзвукового літака Antipode, який зможе перевезти до 10 пасажирів із Нью-Йорка до Лондона за… 11 хвилин!

Літальний апарат оснащуватимуть двома ракетними прискорювачами, встановленими на крилах, повідомляє СNNЗ їхньою допомогою літак може розвивати швидкість у 5 Маха (швидкість більше 1 Маха – надзвукова) і підніматися на висоту до 12 км. Відтак ці двигуни відокремлюються і повертаються на базу, а в роботу вступає гіперзвуковий прямоточний повітряно-реактивний двигун, який дозволить літаку розігнатися до 24 Маха (понад 25 тис. км/год).

Нагадаємо, це не перший подібний концепт. Минулого року Чарльз представив концепт надзвукового літака Skreemr. Він був здатний розганятися до десятикратної швидкості звуку. Однак тоді інженер не мав рішення двох проблем: нагрівання корпусу і ударних хвиль, що виникають при переході на надзвукову швидкість.

Бомбардьє не був упевнений, що матеріали, здатні витримати навантаження від пересування на таких високих швидкостях, вже існують. Згодом йому допоміг Джозеф Хезлтайн, інженер компанії Wyle, яка співпрацює з NASA і Міністерством оборони США. Літак вони планують оснастити соплом для захоплення повітряного струменя, що буде потрапляти в нього з надзвуковою швидкістю. Соплами можуть бути оснащені і крила.

Читайте: У Дубаї пройшли незвичайні змагання – реактивні ранці проти літака

БЕЗ КОМЕНТАРІВ