Експерт переконаний: візит Меттіса є надзвичайно важливим для України

Візит очільника Міноборони США Джеймса Меттіса на святкування Дня Незалежності України, безперечно, важлива подія, оскільки американські військові міністри не відвідували Україну останні 10 років. Є негласна традиція: люди такого рангу просто так не їдуть з візитом в іншу країну, тому конкретний порядок денний візиту у нього буде. Це прогнозує експерт Інституту світової політики Микола Бєлєсков у коментарі 24.

За його словами, судячи з заяв Порошенка після візиту до США, йтиметься про підписання як мінімум двох угод про військово-технічне співробітництво між Україною і США. Однак, додав експерт, є питання щодо можливостей реалізації Україною цих домовленостей.

«Присутність на День Незалежності глави Пентаґону – добре. Але важливо, що буде підписано в результаті візиту і що з цього матиме Україна, чи вийдемо ми на новий якісний рівень співробітництва. Тому що зараз він такий, як було закладено ще 2014 року», – підкреслює фахівець.

Згідно з його прогнозом, США і Україна однозначно підпишуть документи про військово-технічне співробітництво, однак що конкретно – поки невідомо.

Зокрема, нагадує аналітик, нині тривають тактичні військові навчання на Яворівському полігоні. Питання в тому, чи через рік ми зможемо вийти на якісно новий рівень співробітництва зі США. Так, на полігоні має закінчитися будівництво тренувальних комплексів, які дадуть можливість проводити тренування для більших з’єднань.

«І питання до реалізації угод зі США. Можна підписати договір, на виконання якого в нашої держави не буде ні фінансів, ні бажання. Тому що Україна може багато чого підписати, а потім виникають проблеми. До того ж, керівництво України часто проявляє непослідовність», – зауважує експерт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ