Політолог Петро Олещук

Багато чого прочитав стосовно того, що бюджет треба переписувати, бо там не заладені нові тарифи. Це, звісно, не зовсім так.

Не варто забувати, що проект бюджету-2019 верстався з урахуванням макропрогнозів МЕРТ, і Мінекономіки передбачало ймовірне подорожчання ціни на газ для населення в наступному році. Звісно, до другого читання бюджет буде від кореговано з урахуванням нових макроекономічних чинників, але, загалом, нічого принципово нового. Для тих, хто проект бюджету читав, жодних «одкровень» у підвищенні тарифів немає.

Власне, для бюджетних установ нічого не зміниться, бо вони сплачують за газ по цінах промисловості. Єдине, що справді потребуватиме сейозного перегляду – суми закладені на субсидії, але і це буде зроблено. Знову ж таки – не вперше це робиться.

Найголовніше. Ухвалення бюджету – умова МВФ для одержання кредиту. Буде дуже дивно, якщо після того, як було ухвалено рішення про нові тарифи на газ, не буде ухвалено бюджет, адже тоді підвищення тарифів з точку зору продовження «міжнародного фінансування» виявиться марним.

Звісно, чимала кількість політиків зараз будуть казати, як сильно вони не підтримують ті або інші положення бюджету. Зрештою, це їхня «робота». Однак по факту, думаю, всі вони проголосують. Якщо не самі особисто, то через своїх «ландскнехтів – депутатів». І все через ті самі «магічні слова» – «кредит МВФ». І тут, знову ж таки, нічого нового ще з 90-х років.

Джерело: Петро Олещук