Політолог Петро Олещук

Тим часом, поки у нас триває передвиборча кампанія і «патрітичні та проєвропейські політики», сидячи на дивані, з’ясовують, хто з них більше «патріотичний» та «більш проєвропейський», Медведчук просуває власний порядок денний у Європі.

Монополія на домінування у європейському дискурсі позиції української влади, що сформувалася після Майдану, останнім часом невблаганно рйнується у європейському політичному дискурсі, і, звісно, Медведчук робить для цього все, що тільки може.

Зокрема, мова про анонс його «мирного плану» в Європарламенті. Чого це стало можливим зараз? Тут варто згадати останні події щодо повернення російської делегації до Ради Європи. Звісно, ці події жодним чином прямо не пов’язані, однак не викликає сумнівів, що у різноманітних політичних структурах Європи зростає кількість політиків, що схиляються до будь-якого «мирного плану» по Україні, який дозволить припинити війну та перейти до відновлення відносин з РФ. У першу чергу – торгівельних, що їм найбільше потрібно.

І якщо цей план пропонує пан Медведчук – то вони лише скажуть, що він опинився «у потрібний час у потрібному місці». Зрештою, його план давно відомий багатьом європейським політикам під давнішніми назвами «Формула Штайнмайєра» або «План Еро» (за прізвищами колишніх німецького та французького міністрів закордонних справ). Отже, відповідні ідеї просуваються та циркулюють серед європейських політиків давно. Відповідно, зараз ці політики цілком можуть вхопитись за підтримку будь-якої «партії миру» в Україні, що допоможе їм усунути перешкоди на шляху налагодження відносин з РФ.

Джерело: Петро Олещук