Політолог Петро Олещук

Тим часом, поки в окремих містах Неньки почалися газові заворушення через те, що «Нафтогаз» премії виписати не забув, а номінації для міст – забув, надійшла ще одна цікава новина. «Укргазвидобування» подало в суд на Кабмін щодо відшкодування 57 млрд грн за недоотримані відшкодування за ПСО.
https://biz.nv.ua/…/ukrhazvidobuvannja-podalo-v-sud-na-kabm…

Новина прекрасна. Чекаю, що всі фанати керівництва «Нафтогазу» радісно підтримають своїх кумирів, які зайнялися відвертим здирництвом по відношенню до власної держави.

Тут варто нагадати наступне. Прибуток «Нафтогазу», як відомо, становить 30 млрд. Власне, всі ми пам’ятаємо, як вони пишалися своїми надвисокими показниками та дохідністю, співмірною з «Газпромом». Також нагадаю, що 100% акцій «Укргазвидобування» належать «Нафтогазу». Логічно припустити, що ці суми мають піти на розвиток українського газовидобування? Так, любі наші газові патріоти? Але що ми бачимо на практиці? Лише те, що програма зі збільшення видобутку українського газу провалена. Хоча цифри там були амбітні.

Це пояснює, чому з’являються подібні «позови». Адже зараз, коли тарифи підвищуються, у всіх буде виникати цілком логічне питання про долю українського газу. Та про те, хто і чому саботував програму його видобутку.

Зараз очільники «Нафтогазу» будуть судитися з державою, говорячи, що їм «щось заважає». Ну, наприклад відсутність 57 мільярдів, лише через що вони і не змогли «залити» Україну вітчизняним газом. Про свої ж «доходи», одержані з того ж бюджету, при цьому якось «забувають».

Схоже, що Коболєву, Вітренку та іншим топменджерам мало мільйонних премій. Всі вже конвертовані та виведені. Треба ще. Чому ж не виписати їх за рахунок позовів, виграних у власної держави? Це, як я розумію, теж ефективність, чи не так?

Джерело: Петро Олещук