Політолог Петро Олещук

Як відомо, нещодавно Голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв запропонував Кабміну розглянути можливість повної лібералізації постачання природного газу для усіх категорій споживачів з 1 квітня 2019 року, що дозволить не піднімати ціну на газ, про що написав відповідний лист.

Позиція Коболєва виглядає досить дивною. І на це є проста причина. Адже він подає ситуацію так, що начебто саме Кабмін вимагає від «Нафтогазу» підвищення тарифів.

Однак в реальності КМУ постановою №867 зобов’язав постачати газ населенню НЕ ДОРОЖЧЕ 8 550 грн. за тис. кубів.

Тобто, ця ціна – це «стеля», а не мінімальна ціна. Жоден Кабмін не забороняв «Нафтогазу» продавати газ дешевше.

Ціни на газ на європейському ринку зараз понизились. Якщо зараз ціна газу для промисловості нижча, то це має бути вагомим аргументом для Кабміну у консультаціях з МВФ, аби не впроваджувати підвищення тарифів для населення у травні.

При цьому, велике питання викликає те, як «Нафтогаз» планує свою господарчу діяльність. Наприклад, у фінплані «Нафтогазу» закладена середньозважена ціна покупки імпортного газу 369 дол. за куб. Тобто, 10 000 грн на даний момент. Але у березні «Нафтогаз» купує імпортний газ по 8380 грн за куб. Таким чином, у фінплані спочатку були закладені завищені збитки. І що це? Вада планування чи свідома махінація? Адже нинішній рівень прибутків «Нафтогазу» робить смішними будь-які вимоги його керівництва, бо вони просто не мають якихось втрат.

Ну а «листи Коболєва» – це така свідома маніпуляція, аби вплинути на громадську думку, і закріпити в ній ідеї, що якісь «постанови Кабміну» не дають «Нафтогазу» не підвищувати тарифи.

Джерело: Петро Олещук