Політолог Петро Олещук

Отже, надійшли свіжі соціологічні дані. «Відмахнутися» від них вже просто так не вийде, адже мова про консорціум трьох найавторитетніших структур. 10 тисяч опитаних дозволяють казати про те, що це найближчі до зрізу думок суспільства дані з усіх, що можливі на даний момент. Звісно, одні кандидати, які не потрапили на перші позиції, будуть кричати щось проти, але все одно – факт лишається фактом.

Що привертає увагу в оприлюднених даних? Звісно, позиції діючого президента. Питання навіть не у 3-му місці. Зрештою, розрив між 3-м і 2-м – мінімальний, але є інші моменти.

По-перше, президент, очевидно, вичерпав потенціал для електорального розширення. Томос, армія, мова… Все вже «вкинуте». І, очевидно, спрацювало не особливо. Точніше, спрацювало не зовсім так, як очікували. Що далі? Радикально змінювати концепцію? Але немає часу. Або і далі «лупати цю скелю». Але ж він програє у другому турі УСІМ. Мінімально – Бойко. Максимально – Зеленському та Тимошенко.

По-друге, позиція Зеленського на 2-му місці виглядає іронією по відношенню до технологій діючого президента. Останнім часом його оточення просуває інформаційну концепцію: аби не Тимошенко, концентруючись на інформаційних атаках на «першого кандидата». Але для кого вони таким чином розчищають поле? Для Порошенка чи для того ж Зеленського? Якого, зрештою, можуть почати сприймати як альтернативу до Тимошенко. Останню зараз наділяють зусиллями технологів Порошенка найнегативнішими рисами. І що далі? Вони впевнені, що зачищають поле для діючого президента, чи Порошенко – це такий Гастелло, що спрямовує свій літак на колону з біло-червоним окрасом? Заради просування молодих гумористів?

По-третє, це питання електорального зростання. Чимало виборців не визначилися з кандидатом. У кого є потенціал, у кого ні? Очевидно, все залежатиме від переліку учасників. Цікаво, скільки ще «нових облич» буде? Запит же на них є. Що там Вакарчук? Може, ще хтось з’явиться. Адже тепер, схоже, треба шукати технічних кандидатів у ніші Зеленського? Хто там ще відомий з гумористичних шоу?

Джерело: Петро Олещук