Політолог Петро Олещук

Зустріч Кличка з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані та його публічна підтримка київського мера – це сигнал, що у Кличка є серйозні друзі на міжнародній арені, зокрема у Адміністрації Трампа, а в світі пильно стежать за тим, що відбувається навколо української столиці.

Компліментарний пост Джуліані про Кличка, де він називає останнього «справжнім мером, патріотом» і відзначає позитивні зміни, які відбулися в Києві – тому явне підтвердження. Зрозуміло, що це і є натяк про підтримку з боку адміністрації Трампа та авторитет Віталія серед впливових республіканців.

Відповідно, позаправові спроби Богдана і Вавриша захопити владу в Києві на міжнародній арені можуть відгукнутися і Зеленському, і всій Україні. Для американців демократичність обрання – це взагалі основний критерій, а тому будь-яке порушення цього правила викликає як мінімум обурення і погіршення стосунків. До речі, це одна з причин, чому вони так спокійно поставилися до обрання Зеленського, адже демократична підтримка лідера на відкритих виборах – ключовий момент його легітимності. Відповідно, коли влада «забиває» на демократію, відбуваються тільки в країнах третього світу. Так, до речі, діяв Янукович. І де він тепер? Втік у Ростов. Тому до сигналів з США треба поставитися досить серйозно, бо від підтримки Вашинґтона залежить для нас дуже багато.

Джерело: Петро Олещук