Політолог Петро Олещук

Бачив нові борди Кличка. Нічого коментувати не буду, але є один важливий момент. Навіть заплановані проекти, які мають бути ключовими для київської адміністрації, релізуються за рахунок загальнобюджетних коштів. Зокрема, всі чули про численні обіцянки добудувати метро на Виноградар. Не треба пояснювати, чому це важливо.

Ділянка, що проектується, має довжину у двохколійному вимірі 7,39 км. До її складу входять 4 станційних комплекси та друге на Сирецько-Печерській лінії метрополітену електродепо (оскільки загальна довжина лінії значно перевищує 20 км). Упродовж трьох років планується збудувати й ввести в експлуатацію дві нові станції метрополітену – «Проспект Правди» та «Мостицьку». Загальна кошторисна вартість другої черги будівництва складе 2,25 млрд грн, третьої (з електродепо) – 4 млрд грн.

Тепер найважливіше. Уряд виділив 2,5 млрд грн гривень на будівництво дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену. Важливе для розвитку інфраструктури Києва будівництво стало можливим завдяки переведенню частини місцевого боргу Київської міської ради за місцевими зовнішніми запозиченнями до державного боргу. Таким чином, як бачимо, більша частина будівництва буде фінансуватися коштом Держбюджету, що і було оформлено відповідним рішенням уряду Гройсмана.

Як на мене, це не дуже добре пасує до бордів, у яких Кличко обіцяє виходити на загальнонаціональний рівень, бо там уряду, що це все фінансуватиме, уже не буде, і доведеться всі рішення ухвалювати самостійно і самостійно за них відповідати.

Джерело: Петро Олещук