Політолог Петро Олещук

Партія Порошенка, щоби зберегтися витрачає величезні гроші на антирекламу, аби посіяти в суспільстві думку, що тільки вона з проукраїнських та проєвропейських сил може потрапити до парламенту. І порошенківцям байдуже, що «Голос» Вакарчука за результатами більшості соцопитуваньнабирає не менше голосів, ніж вони. Що «Сила і честь» Смєшка та «Українська стратегія Гройсмана», «Свобода» наближаються до прохідного бар’єру, а за деякими опитуваннями його вже долають.

Для старих політиків важливо випалити все навколо, щоби позбутися конкурентів. Особливо якщо конкуренти не хочуть грати за старими правилами.

Все це маскується під гаслом «Не втрать голос». Але хіба віддати свій голос за колишніх регіоналів, яких в списку Порошенка розбавили достойними людьми, – це не означає його втратити?

Але хіба віддати свій голос за тих, хто хоче, щоби проєвропейських сил в парламенті було менше, цинічно називаючи це все «європейською солідарністю» – це не означає втратити голос?

Найгірше, що така технологія може призводити до того, що якась частина проукраїнських, проєвропейських виборців, які не хочуть голосувати за старі політичні сили, можуть просто не прийти на дільниці.

І чи не є це підігруванням медведчукам і мураєвим, і всім тим, хто не любить Україну?
Однак час старої, маніпулятивної й інтриганської політики, побудованої лише на страху минає, попит на нові – чесні і відповідальні підходи і позитивні стратегії є дуже високим. Тому випалити все навколо себе не вдасться, максимум – поплавити свої пластикові і нещирі гасла, обсмалити свій підробний пафос і старі міхи подвійних підходів.

Джерело: Петро Олещук