Політолог Петро Олещук

Тим часом, поки всі занурилися у «передвиборчий угар», забувши про все інше, Кабмін непомітно для більшості почав ухвалювати рішення. Місцями – дуже важливі.

Зокрема, вже на першому в цьому році засіданні Уряд Гройсмана затвердив створення «урядового стратегічного комітету», який, згідно до розроблених НПА, буде займатись «формуванням політики подальшого проведення найважливіших для країни реформ».
Що ж за цим всім криється?

Згідно до офіційної позиції урядовців, «робота стратегічного комітету дозволить послідовно реалізувати політику середньострокового бюджетного планування».

Все ще не дуже зрозуміло? Ну, то ще одна теза для роздумів. Передбачається, що на засіданнях стратегічного комітету будуть обговорюватись «механізми подальшого проведення ключових реформ для більш якісної підготовки рішень для засідань КМУ».

При цьому, особливо підкеслюється, що стратегічний комітет створюється в межах існуючих повноважень прем’єр-міністра.

Як тут не згадати «військовий кабінет» Президента? У Порошенка – «військовий кабінет», а у Гройсмана тепер – «стратегічний комітет». Однак не треба думати, що останній орган носитиме суто декларативний, «вивісковий характер». Він буде готувати рішення для Кабміну. При цьому, оскільки посилання робиться саме на повноваження прем’єра, то все це переводиться під «опіку» очільника уряду особисто, який тепер посилює контроль над ухваленнями урядових рішень. Особистий контроль. Звісно, не просто так, а заради подальшого реформування та «незворотності реформ».

І найголовніше. Все оформлено так, що виглядає, наче, черговим «звичайним ішенням», однак все ж вагомо впливає на механізми ухвалення рішень в Уряді.

Джерело: Петро Олещук