Політолог Петро Олещук

Путін с Медведчуком знов «паляться». Мабуть, вважають друг друга найрозумнішими. Хоча очевидно, що вони погоджують свою публічну позицію.

Що бачимо на вітрині? Медведчук і Бойко в Петербурзі домовляються з Міллером про поставки і транзит газу після 1 січня 2020-го і про знижку 25 %.
Для того, щоб вірно розуміти, що відбувається, аналізуємо останні події в інформаційному просторі.

6 червня кремлівський міністр Лавров офіційно заявив, що у Путіна поки що не планують зустрічатися із Зеленським, тому що з Києва лунають «розмиті сигнали».
Але є низка життєво важливих питань, які потрібно обговорювати. Мир на Донбасі, Мінський процес, повернення українських моряків, обмін полонених на Донбасі, економічні питання тощо. До того ж, 1 січня 2020 року нинішній контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом» вже не діє. Хто буде вирішувати стратегічне питання?

Поки у Зеленського декларують пріоритетність євроінтеграції, у відповідь на російські звернення лунають «чіткі сигнали» від пана Медведчука, особистого друга і кума Путіна.

Знаходячись у Санкт-Петербурзі на Міжнародному економічному форумі, Медведчук разом с Бойком невимушено спілкуються з керівником «Газпрому» Олексієм Міллером. «Абсолютно випадково» поряд опиняється камера «каналу 112». А сам канал «абсолютно випадково» дає цю розмову в прямий ефір. І Міллер на камеру ще раз обіцяє дати знижку 25 %, Медведчук під час підходу до преси одразу вираховує, що це дозволить знизити ціну на газ до 3800-4000 гривень (зараз 8550 за тисячу кубометрів).

Що це означає у сухому залишку? Кремль чітко дав зрозуміти, що з «нечітким хлопцем» Зеленським розмовляти не буде, а з «чітким чоловіком» Медведчуком – буде. По-друге, у Путіна ще раз додатково зазначили, кого саме з українських політиків вважають «договороздатними» – настільки «договороздатними», що готові вирішувати навіть стратегічне питання про поставки та транзит газу. А газ для Москви – це святе.

Проте, вкотре «друзі та партнери» прокололися на тому, що занадто чітко працюють, адже очевидно, що їхні заяви синхронізовані – і за змістом, і за часом. Тому ми знаємо, чого хоче Кремль від України. А як каже російське прислів’я: «Предупрежден – значит, вооружен».

Джерело: Петро Олещук