Політолог Петро Олещук

У відповідь на деякі питання, які ставили мені щодо моїх останніх публікацій з приводу ситуації у «Держгеонадра», хочу сказати, що саме я вважаю у ній ненормальним.

По-перше, якщо призначення на посаду керівника державного комітету має відбуватися згідно до результатів конкурсу, то, значить, цей конкурс треба провести, незалежно від бажань керівництва профільного міністерства. Бажання Кабміну «вирішувати питання» шляхом призначення «тимчасових виконуючих обов’язків», які мають «виконувати обов’язки» тривалий час – це махровий совок, що, крім того, містить у собі потужний елемент корупційної загрози. Адже відповідальність на «виконуючому обов’язки» – колосальна, значить, і призначений він має бути згідно до процедури.

По-друге, суд визнав незаконними результати конкурсу на посаду першого заступника голови Держгеонадр та заступника голови цього відомства, де «виграш» отримали Олег Кирилюк та Микола Фощій. Тому їхнє перебування на будь-яких керівних посадах в Держгеонадрах є незаконним. І Кабмін не може це ігнорувати, видаючи власні рішення. Не може бути жодних призначень поза конкурсом, який має бути проведений згідно до закону та у визначеному порядку. Ніхто не може розпоряджатися державними установами як своєю власністю та плутати «власну шерсть з державною».

По-третє, від практики захоплення кабінетів на основі проведення напіввійськових операцій за кілометр тхне рейдеством, 90-ми та бандитизмом. Даруйте, яке обличчя «нової України» ми показуємо? Хто забажає мати справу з такою державою, де в рамках самого державного механізму стосунки вирішуються не на основі законів, а у такій кримінальний спосіб?

Нарешті, по-четверте. У нас на все це витрачається дорогоцінний час, і поки він витрачається – наші надра і далі грабуються у способи, про які ще вчора ніхто не міг і подумати. Чим довше буде тривати цей апаратний цирк – тим менше ресурсів у нас залишиться. Кожен день, кожен час затягування того, щоб ситуація з Держгеонадрами була введена в правове поле, – це колосальні втрати для України. І не тільки матеріальні, бо не все можна відновити.

Тому це питання дуже серйозне, і я закликаю усіх небайдужих всерйоз долучитися до його вирішення.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ