Політолог Петро Олещук

Як відомо, все в Україні чудово, і лише різноманітні «шатуни» періодично хитають ситуацію. Яку сферу не візьми – скрізь досягнення та успіхи. Візьмемо хоч ту саму транспортну сферу, де все так чудово, що немає меж суспільному захопленню.
Цікава інформація нещодавно надійшла зі ЗМІ.

Виявляється, НАБУ насмілилося проводити розслідування щодо «європейського реформатора» Омеляна за те, що він, якось недуже по-європейськи «забув» про місце власного проживання, і про те, що він вже майже рік живе у будинку двоюрідної племінниці дружини вартістю 7 млн грн. Ну, і ще, що сам він користується автомобілем брата за 1,6 млн грн – теж забув.

Таким чином, вимальовується ціла паралельна реальність, в якій міністр Омелян живе у офіційній та скромній квартирі дружини та мріє про те, аби все ж назбирати на уживану «Теслу», і інша дійсність – де і будинок не дешевий, і авто – зовсім не електрокар. І, власне, подібне накладання «різних реальностей» – воно дуже властиве для Омеляна.

Ви знаєте, у американському кіно є популярна тема для фантастичних фільмів та серіалів – подорож у «альтернативну реальність», де щось відрізняється від нашої дійсності.

Якби у мене була можливість здійснювати відповідні подорожі – я би не проти потрапити у казкову крану – «Омелянію». Альтернативну Україну, що існує у обіцянках міністра інфраструктури Омеляна. Там, судячи з усього, має бути непогано. Наприклад, я би міг придбати дешевий квиток на швидкісний поїзд з України до Кракова. У Омелянії він їздить з 1 серпня цього року – як і обіцяв міністр. Власне, якби і не купив квиток – це теж не проблема. Адже у Омелянії з Києва літають численні європейські лоукости. Вже скоро, буквально на днях, полетять перші рейси Ryanair з Борисполя до Ейндховена та Стокгольма. Інші лоукости вже вишикувалися в чергу, аби теж вийти на український ринок. Щонайменше три компанії виходить на ринок. Від страшенної конкуренції ціни на квитки падають і падають. А вже за півроку нас чекає прямі перельоти до США.

В принципі, можна поїхати і по Україні. Дороги будуються. Скоро буде другий автобан на Львів. 80 мостів спрощують рух. Улюблена справа жителів Омелянії – дивитися по онлайн-камерам за ремонтом доріг. Дивитися та пишатися. Власне, як і обіцяв міністр.
Завдяки європейським стандартам управлінням портів (як і обіцяв міністр), товарообіг України постійно зростає. Від небаченого економічного розвитку інвестори вишиковуються у черги…

Як не прикро, Омелянія поки що існує лише у наших фантазіях та обіцянках міністра. А жаль, мабуть, цікава країна. Дуже сильно відмінна від української дійсності. До речі, в Омелянії міністр все ж купив собі вживану «Теслу», і нарешті повернув брату авто, бо якось не солідно, що у міністра все – позичене в родичів.

Джерело: Петро Олещук