Політолог Петро Олещук

Читаю та слухаю останні новини. Не полишає думка, що один із політиків, які суттєво посилили власний політичний вплив після Майдану – це Віктор Медведчук. Тут варто нагадати, що жодних державних посад він не займав з 2005 року, а за часів Януковича перебував в опозиції. Очевидно, свою роль грала особиста неприязнь до нього з боку «Легітимного».

І що ми бачимо тепер? Офіційний статус є – спецпредставник України у «Мінській» контактній групі, делегований президентом України. І нехай формальні повноваження начебто невеликі, однак його реальний вплив суттєво перевищує офіційний статус.

Фактично, саме Медведчук зараз вирішує всі питання на східному напрямку. І лише те, що ми знаємо з відкритих джерел. На цій підставі Михайло Басараб назвав його «реальним міністром закордонних справ», а видання «Новое время» – «переговорником номер 1».

Минулого року голова СБУ Василь Грицак особисто підтвердив, що в нього є дозвіл на прямі авіаперельоти меж Україною і РФ. Багато ви знаєте українських громадян з такими повноваженнями? В травні 2016 року саме Медведчук вирішив питання із звільненням Надії Савченко. Тоді це було відображено як те, саме він переконав Путіна підписати указ про помилування, а президента Петра Порошенка – помилувати і звільнити двох громадян РФ. От такий от вплив на двох президентів.

Далі, вчорашня заява про «обмін полонених» пролунала на зустрічі українського політика з російським президентом та прем’єром – а це рівень спілкування щонайменше віце-прем’єра чи навіть керівника уряду. І, очевидно, українська сторона це теж визнає. Бо нічого не спростовує.

От така цікава і парадоксальна ситуація. Звісно, парадоксальна лише на перший погляд.

Джерело: Петро Олещук