Політолог Петро Олещук

А загалом, очевидно, що свідчення Порошенка у суді над Януковичем саме по відеоконференції мотивовані політично, і тут суд «прислухався» до «друзів з виконавчої влади». І питання тут зовсім не у безпеці.

Схоже, ті, хто відповідають за напрямок комунікації в АП, вивчили досвід виступів у цьому ж суді інших «vip-свідків»: Яценюка, Авакова, Турчинова. І побачили, що сам характер допитів виставляє їх у не дуже вигідному ключі.

Фактично, ці допити адвокати Януковича перетворили на допити самих Яценюка, Авакова і Турчинова щодо всього, що вчинили самі свідки. Наприклад, щодо «здачі Криму». І виглядали вони (свідки) тоді не найкращим чином. Турчинов навіть окрему «апологію» у вигляді інтерв’ю випустив.

Та й, загалом, коли політик виступає як свідок, безпосередньо, без допомоги консультантів, радників, спічрайтерів та інформаційної підтримки «ботів», він часто виглядає зовсім по-іншому. А тут, очевидно, Порошенко має виглядати найкраще.
Бо він реально мало що може сказати саме щодо держзради Януковича, але, очевидно, весь розрахунок полягає у запуску наступної передвиборчої кампанії на основі співставлення самого Порошенка із Януковичем.

По суті, нас очікує розлога політична заява, котра, завдяки формату відеоконференції, буде повністю управлятися із АП. А якщо дискусія почне заходити у небажане русло, то «скайп може прерватися» у будь-який момент.

Джерело: Петро Олещук