Політолог Петро Олещук

Чомусь усі a priori називають його «ставлеником Медведчука». Очевидно, всі спираються при цьому на те, що він колись брав участь у заходах типу круглих столів в «Українському виборі» (ще до Майдану). Але це лише доводить, що Рубан колись хотів таким чином «пролізти» до влади, або просто мав якісь відповідні контакти. Це не означає якусь особливу близькість з Медведчуком. Ми ж не називаємо «людиною Медведчука» Порошенка, який пройшов у політику саме через СДПУ(о)?

Що бачу я. Я бачу купу взаємних обвинувачень між «Українським вибором» і Рубаном, починаючи з 2015 року. При цьому, серйозних обвинувачень. Зокрема, на УВ була публікація, в якій викривалося «генеральнство» Рубана і того прямо називали «самозванцем». У відповідь на це Рубан казав, що Медведчук «хоче бути гауляйтером України». Звісно, можна сказати, що все це – «постановка». Але не схоже. Бо обвинувачення занадто дошкульні та неприємні.

Загалом, схоже, що досить давно (десь 2014-2015 рр.) Рубан намагався конкурувати з Медведчуком за звання «переговорника номер один» з Росією і ОРДЛО. І, зрештою, зазнав поразки. Тому з боку оточення Медведчука ви зараз не чуєте жодних переживань з приводу затримання «конкурента».

І ще. Про Медведчука Рубан хорошого нічого не казав, а от про Корбана – дуже багато. Навіть якусь «подяку» від імені своєї організації виписував, і урочисто вручав.
Колись років зі три тому я насмілився написати про Рубана у контексті того, що той цілком може працювати в інтересах Росії. Нічого особливого. Але у відповідь одержав справжню атаку «Коломойсько-ботів», які доводили, що таку світлу людину не можна зачіпати. Тож те, що сприймається усіма як «атака на Медведчука», цілком може бути «атакою на Приват». Тим більше, яка співпала у часі із розгоном «майдану» в Києві (а ні для кого не є секретом, що оточення президента пов’язує цей протест із зустріччю Коломойського та Саакашвілі восени). Тож, я не здивуюсь, якщо завтра у СБУ будуть розказувати про якісь «сліди, які ведуть у Дніпро».

Щодо Медведчука, то варто нагадати, як на своєму брифінгу очільник СБУ Грицак відмовився коментувати його зв’язки з Рубаном. І зрозуміло чому. Після слів Порошенка буквально півтора тижні тому про «ефективність» Медведчука, підлеглі президента не наважаться казати щось погане про «переговорника номер один».
Тим більше, що тепер альтернативних претендентів у переговорники і не лишилося.

Джерело: Петро Олещук