Політолог Петро Олещук

Своїми словами про готовність до миротворців ООН Путін натякає, що, загалом, готовий до «заморожування» конфлікту. Водночас він «лякає» його розповзанням у випадку надання Україні озброєнь.

Я би не став робити далекосяжних висновків із цих заяв, адже ми знаємо, що господар Кремля – «господар свого слова».

Але я особисто тут побачив ознаки того, що Волкер все ж таки виявився непоганим комунікатором, який все ж таки зміг знайти механізми комунікувати з російськими візаві. Помилка Нуланд і всіх інших переговорників полягала в тому, що вони лише «вмовляли», а з Росією – це марна справа.

А от тепер США грамотно комбінують пропозиції, загрози (надання Україні зброї) та виклики (створення бази на Чорноморському узбережжі). Це якраз те, що, зрештою, примушує Росію включитися у переговорний процес не лише формально, але й змістовно. І от тепер реальні пропозиції «заморозки», що було важко уявити ще вчора.

Хоча це все – лише початок. Тепер, очевидно, Кремль намагатиметься переграти візаві дипломатично, домагаючись виконання «Мінських домовленостей» у бажаному для себе вигляді. Очевидно, вони перейдуть у «контрнаступ», спробуючи перехопити ініціативу, внесши в ООН пропозиції щодо миротворців.

Джерело: Петро Олещук

БЕЗ КОМЕНТАРІВ