Політолог Петро Олещук

У нас було дуже багато іронії та сарказму щодо «мультиків Путіна», але форма подачі у даному випадку особливого значення не має. Найголовніше зміст.  А зміст простий. Путін демонструє «ікла». І ніхто не може сказати, скільки у цьому блефу, а скільки реальності. Але в американському Сенаті його вже почули, і дехто хоче «діалогу». От і вимальовується стратегія зовнішньополітичної комунікації РФ. Це ЗВУЖЕННЯ ПРОСТОРУ ДЛЯ ВАРІАНТІВ.

Поясню. Смисл всіх цих мультиків один показати «світу», що у нього лише два варіанти.  Або «діалог» з РФ, або ядерний Армагеддон.

Зрозуміло, що діалог має бути не простим, а результативним. І під час цього «діалогу» будуть просуватися ідеї, що, мовляв, хіба не варто визнати «російські інтереси» в Україні як «меншу плату» за відмову від знищення людства?

Звісно, не факт, що хтось прислухатиметься до Росії. Але логіка Росії все одно зрозуміла.

Нещодано Курт Волкер учергове повторив свою тезу, що його мета переконати Кремль, що нинішня політична лінія щодо України невигідна. Що вони лише втрачають вплив у Києві. Що українці відвертаються від Москви. Що захоплення українських територій лише викачує гроші з російського бюджету.

Все це вірно. Але чи почує Волкера Кремль?

Вони, очевидно, все одно сподіваються, що примусять ядерним шантажем до «діалогу».

Не сьогодні, то завтра. Або післязавтра.
І навіть одержують підтвердження цієї думки періодично.

Джерело: Петро Олещук